Akademia Lidera 3.0

Akademia Lidera 3.0 to elitarny projekt rozwojowy dedykowany Dyrektorom oddziałów Alior Bank. Celem projektu jest wdrożenie zarządzania zgodnego z Modelem Lidera Transformacyjnego. Projekt jest elementem strategii Banku: Cyfrowy Buntownik.

Działania zostały zaplanowane na 18 miesięcy. W tym okresie uczestnicy, nie tylko biorą udział w trzech modułach szkoleniowych, ale także realizują dodatkowe zadania. Badanie TeamPlus – pomogło im sprawdzić efektywność swojego zespołu, odbyli rozmowy coachingowe z trenerami, dzięki którym wiedzą jak budować zespół w oparciu o koncepcję P.Lencioniego.

W całym projekcie towarzyszy uczestnikom Platforma Grywalizacyjna. Logując się poprzez stronę internetową, podróżują po Europie. Każdego dnia rozwiązują interaktywne zadania, oglądają pigułki wiedzy, zaliczają testy i zdobywają punkty, za które mogą kupować nagrody. W każdy kraju odkrywają fragment kodu dostępu aby w finale zdobyć Artefakt Lidera Transformacyjnego.

Jednym z najciekawszych elementów projektu, była gra kompetencyjna. Poprzez zastosowanie mechanizmów grywalizacyjnych, uczestnicy mieli możliwość sprawdzić wiedzę na temat kompetencji zawartych w modelu lidera. Następnie odbyli rozmowy z coachem i zaplanowali indywidualne cele rozwojowe w poszczególnych obszarach. Takie podejście jest nowoczesną alternatywą do klasycznego Development Center.

Aktualne statystyki platformy prezentują się w następujący sposób:

- Liczba użytkowników – 207
- Liczba zespołów – 14
- Liczba uczestników, którzy rozpoczęli grę – 202
- Liczba punktów możliwych do zdobycia do dnia dzisiejszego – 65 490 punktów.
- Średnia liczba punktów zdobytych przez jednego uczestnika – 62 106 punktów.
- Liczba wykonanych do tej pory zadań przez wszystkich uczestników – 18 531 z 22 563 dostępnych co oznacza że uczestnicy wykonali ponad 82% zadań.
- Łączna liczba zdobytych punktów – 12 545 423 punktów.
- Średnio 1 użytkownik przebywał na platformie około 18 h
- Średnio 1 użytkownik przebywa na platformie dziennie około 5,3 minuty.

Share Button