Program talentowy SMYK MA POTENCJAŁ oczyma Klienta:
Krzysztof Filarski rozmawia z Panią Ewą Michalak z firmy SMYK. Analizujemy, jak działa ten cykl różnorodnych aktywności rozwojowych? Co zrobiono, aby na platformie grywalizacyjnej zapewnić aktywność edukacyjną? Co pozwala menedżerom szukać nowych rozwiązań w doskonaleniu praktyk zarządzania? Dzięki nagrodom międzynarodowym z dumą świętujemy z klientem także jego sukces!
- Czym jest zgrowalizowany program, aby rozwijać grupę z POTENCJAŁEM?
- Jak szkolenia, coachingi i mentoringi przeplatają się z działaniami on-line?
- Jak stosować w praktyce model WYŁONIĆ ROZWIJAĆ UTRZYMAĆ?
WYZWANIA: Program talentowy SMYK
Największym wyzwaniem w SMYK było zadbanie o najbardziej obiecujących pracowników w centrali firmy. Utrzymanie i rozwój talentów był celem dla firmy. Dział HR Smyk miał pomysł, jak zaplanować działania dla najlepszych i wyznaczyć jasne ścieżki rozwoju. Podobnych działań nie było wcześniej w Centrali spółki. Naszym zadaniem wspólnie z klientem było zaplanowanie ścieżek rozwoju, konkretnych atrakcyjnych działań dla najlepszych.
Po wyłonieniu grupy HI PO wspólnie z partnerami z działu HR planowaliśmy utrzymać i podnieść satysfakcję z pracy. Przygotować do potencjalnych nowych ról w organizacji. Te wszystkie czynniki wpłynęły na podjęcie pracy nad projektem „Smyk ma Potencjał” wspólnie z Westhill Consulting!
DZIAŁANIA:
Odpowiadając na potrzeby SMYK, wprowadziliśmy rozwojową zgrywalizowaną platformę grywalizacyjną, która była wsparciem dla działań off-line. Cykl szkoleń z zakresu kompetencji menedżerskich oraz talentowych był świetnym startem rozwoju dla najlepszych! Przeprowadziliśmy jednodniową sesję inauguracyjną, która była startem projektu.
Program talentowy SMYK obejmował elitarną grupę, wyłonioną przez Klienta. Od momentu przejęcia pod rozwojową opiekę tych osób (inauguracja) prowadziliśmy większość działań. Jednocześnie część z nich była realizowana wewnętrznie (rotacja w miejscu pracy, projekty wewnętrzne, mentoringi).
Zdobywca Mount Everest przeprowadził inspiracyjne wystąpienie, a dzień zakończyliśmy warsztatem opartym na współpracy i zarządzaniu różnorodnością – metodą IMPROV. Na końcu warsztatu odbył się pokaz improwizacji scenicznej, w którym brali udział uczestnicy oraz trenerzy! Częścią projektu są szkolenia z kompetencji zarządzania, metodologii GTD, teorie motywacji. Natomiast na platformie użytkownicy mają dostęp do takich materiałów jak: 7 zasad skutecznego menedżera, technika Pomodoro, ogarnij chaos oraz proaktywność.
O naszym podejściu do ZARZĄDZANIA TALENTAMI możesz poczytać TUTAJ
STATYSTYKI:
Przeczytaj OPINIE uczestników:
Justyna
Szkolenie w praktyczny sposób pokazuje zastosowanie narzędzi z zakresu zarządzania ludźmi. Prowadzący był bardzo profesjonalny, w rezultacie w ciekawy sposób przekazywał wiedzę.
Łukasz
Bardzo dużo nowej wiedzy, dlatego na pewno będę musiał ją przepracować i powtórzyć, aby móc wdrożyć w pracy.
Katarzyna
Było to jedno z lepszych szkoleń na których byłam. Bezsprzecznie wspaniała i energetyczna prowadząca.
Katarzyna
Szkolenie bardzo ładnie skonstruowane. Przekazywane treści zostały podane w taki sposób, że są łatwe do zapamiętania i wykorzystania w rzeczywistych warunkach pracy.