Jak wdrożyć grywalizację w swojej firmie

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia webinaru, który poprowadził nasz Partner Zarządzający, Arkadiusz Siechowicz. Posłuchaj o naszym podejściu i wyzwaniach związanych z wdrażaniem grywalizacji.

Prezentacja platform grywalizacyjnych Westhill

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Państwa pytania

Napisz do mnie+ 48 601 321 838

Zgrywalizowany program rozwojowy Lider Przyszłości!

Lider Przyszłości Leroy Merlin!

Lider Przyszłości to elitarny program rozwojowy przygotowujący uczestników do objęcia stanowisk strategicznych dla organizacji.
Przede wszystkim skupiający się na rozwoju kompetencji przywódczych oraz liderskich.

Działania zostały zaplanowane na 9 miesięcy i całość będzie wspierana
platformą grywalizacyjną.
Na platformie uczestnicy wybiorą się w ekscytującą podróż po siedmiu kontynentach!

Uczestnicy przygotowują się do warsztatów m.in z przywództwa ekstremalnego, storytellingu, improwizacji w biznesie, projekty doskonalące, coachingi,
no i oczywiście rozwój na zgrywalizowanej platformie.

Słowem wszystko to, by z lidera zrobić przywódcę poziomu strategicznego!

Rohlig Suus - Rozwój Przywództwa!

Rozwój Przywództwa!

Wspólnie z Rohlig-Suus stworzyliśmy serię czterech jednocześnie trwających ścieżek rozwoju, z czego trzy z nich są ścieżkami zgrywalizowanymi. Celem projektów jest zwiększenie kompetencji menedżerskich.

Dyrektorzy, Kierownicy oraz nowi Menedżerowie biorą udział w intensywnym rozwoju, który trwa przez cztery kwartały. Wsparciem tego rozwoju jest platforma grywalizacyjna.

Zbiór projektów zawiera także Follow-Up dla uczestników pierwszej edycji, która była wielkim sukcesem, o czym świadczy video referencyjne, na które zapraszamy.  https://www.youtube.com/watch?v=Odpq5rrsCFM

Millemocni - zgrywalizowane utrzymanie zwycięstwa!

Utrzymać Zwycięstwo!

Krótki, dynamiczny i ambitny – to najlepsze opisanie projektu, który prowadziliśmy dla Millennium Bank.
Przez dwa miesiące wszyscy Opiekunowie Klientów i Dyrektorzy Oddziałów  (1600 osób) brali udział w podróży po dwóch Państwach Europy.

Celem projektu było odświeżenie wiedzy wewnątrz organizacji. Wzmocnienie Modelu Codzienne Bankowanie. Zwiększenie świadomości dotyczących wagi pierwszych spotkań, nawiązywania, utrzymywania relacji oraz satfyskacji Klienta.

Czas jaki użytkownicy spędzali na platformie był ergonomicznie dostosowany, aby projekt nie wpływał negatywnie na czas pracy i efektywność.

Projekt został zakończony i właśnie rozpoczęliśmy drugą edycję!

Zgrywalizowana platforma rozwojowa dla całej organizacji

VGL Adventure!

Program grywalizacyjny jest przeznaczony dla wszystkich pracowników VGL Group!

Ma na celu uspójnienie, zwiększenie i zatrzymanie wartościowej wiedzy w organizacji. Jednym z założeń było rozwijanie kompetencji miękkich wszystkich pracowników, co jest ogromnym sukcesem dla firmy!

Użytkownicy angażują się na platformie poprzez interesującą fabułę, która prowadzi ich po Europie w poszukiwaniu zaginionego pracownika, kolegi Pawła!

Zgrywalizowany Projekt dla Dyrektorów oddziałów Alior Bank!

Alior Bank Akademia Lidera 3.0

Akademia Lidera 3.0 to elitarny projekt rozwojowy dedykowany Dyrektorom oddziałów Alior Bank. Celem projektu jest wdrożenie zarządzania zgodnego z Modelem Lidera Transformacyjnego. Projekt jest elementem strategii Banku: Cyfrowy Buntownik.

Działania zostały zaplanowane na 18 miesięcy. W tym okresie uczestnicy, nie tylko biorą udział w trzech modułach szkoleniowych, ale także realizują dodatkowe zadania.

Jednym z najciekawszych elementów projektu, była gra kompetencyjna. Poprzez zastosowanie mechanizmów grywalizacyjnych, uczestnicy mieli możliwość sprawdzić wiedzę na temat kompetencji zawartych w modelu lidera.

Zgrywalizowana platforma rozwojowa dla menedżerów

Smyk ma potencjał!

Uczestnikami programu jest grupa menedżerów, którzy szukają nowych rozwiązań w doskonaleniu praktyk zarządzania.

Projekt składa się m.in. z cyklu szkoleń, coachingów, rotacji międzydziałowej oraz pracy projektowej i mentoringowej.
Przez cały czas trwania projektu uczestnicy poszerzają swoją wiedzę i umiejętności w oparciu o platformę grywalizacyją on-line Gamehill.

Zgrywalizowany onboarding menedżerski

Program Compass w Saint Gobain

PROGRAM COMPASS to onboarding menedżerski dla wszystkich nowo mianowanych i nowo zatrudnionych Menedżerów Saint-Gobain … ale nie tylko.

Celem Programu jest przygotowanie Menedżerów do pełnienia nowej roli i wdrożenie ich w zadania na nowym stanowisku, zgodnie ze spójnym modelem zarządzania, opartym o Postawy i Pryncypia Grupy Saint-Gobain.

Uczestników programu menedżerskiego Comapss zabieramy także w wirtualną podróż po ośmiu stolicach europejskich, a w każdej z nich czekają na nich ciekawe wyzwania i zadania rozwijające umiejętności trenowane podczas sesji warsztatowych.

Program uruchamiany jest cyklicznie co około 3 miesiące dla grupy kilkunastu menedżerów. Wszystkie edycje przechodzą przez te same 4 moduły szkoleń rozwijające kompetencje menedżerskie.

Zgrywalizowana platforma rozwojowa

Podróż Inspiracji z GPW

Celem projektu jest integracja pracowników i przekazanie wiedzy o nowych regulacjach prawnych (MIFID II).

Do projektu zaprosiliśmy wszystkich pracowników GK GPW na różnych stanowiskach i stażu. Osiągnęliśmy zaangażowanie na poziomie 50%, w tym również Członków Zarządu. Wdrożylismy krótką ale bardzo intensywną grywalizację opartą o fabułę zimowej podróży w świąteczne Alpy austriackie.

Zgrywalizowana platforma rozwojowa

Akademia Liderów Decathlon

Jak przygotować grupę pracowników do nowej roli Liderów Sportu Decathlon?
Odpowiedzią jest zgrywalizowana platforma rozwojowa.
Połączenie cyklu nowoczesnych zadań on-line z serią wyzwań off-line – na terenie sklepu. Fabuła – koresponduje z misją Decathlon Polska – uczynić sport dostępnym dla wszystkich. Elitarny projekt wykorzystuje motywatory sportowców – podkreślamy indywidualne osiągnięcia, ale też jednoczymy uczestników wokół wspólnego celu charytatywnego.

Zgrywalizowana platforma dla sił sprzedaży

Tour De Lagardere

Najnowsza grywalizacja on-line dla Lagardere Travel Retail (między innymi marki RELAY, INMEDIO, ONE-MINUTE) to podróż po Europie, fabuła przygodowa i szpiegowska! A dla Klienta cel biznesowy: utrzymać i rozwijać młodych pracowników sieci sprzedaży. Projekt będzie trwał 7 miesięcy i skierowany jest do grupy kilkuset ajentów i kilku tysięcy pracowników sklepów.

Zgrywalizowana sprzedaż

Grecos Adventure

Grecos Adventure to Olimpijska Wyprawa Mistrzów. Agenci biur podróży z całej Polski wzięli udział w zgrywalizowanym projekcie, w którym zmierzyli się z 12 Pracami Heraklesa. Przez kilkanaście tygodni kolejni Bogowie olimpijscy rzucali uczestnikom wyzwania, jak np. Zdobycie pasa Hipolity, Wielkie Dionizje czy Schwytanie Klaczy Diomedesa. Każde wyzwanie przybliżało uczestników do celu – wejścia na szczyt mitycznej Góry Olimp. Zadania, które realizowali miały na celu utrwalić wiedzę produktową, przybliżyć kulturę Grecji, pobudzić kreatywność czy wzmocnić sprzedaż.

Jest to pierwszy tego typu projekt, w branży turystycznej.

Przed nami kolejna edycja 🙂

Misja klient

ElectroluxOd obsługi do sprzedaży

Kilkudziesięciu ambasadorów i promotorów marki Electrolux rozsianych po marketach elektronicznych całej Polski – to grupa potrzebująca działań rozwojowych, są przecież twarzą marki bezpośrednio przed Klientem. Jak zrealizować to wyzwanie wśród grupy ludzi, którym właściwie nie możemy nakazać udziału w projekcie? Kluczowymi elementami okazały się: wspólne warsztaty, zgrywalizowana platforma z ciekawą fabułą (W 150 dni dookoła świata w Filipem Foggiem) zawierająca materiały inspiracyjne oraz filmy i symulacje rozmów z Klientami, a także szkolenia „Mistrzowskie rozmowy z Klientem”.

Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Państwa pytania

Napisz do mnie+ 48 601 321 838

Zgrywalizowana sprzedaż

Inter Cars Drive

1500 doradców Klienta i handlowców InterCars. 2 lata intensywnego rozwoju oraz podróży po legendarnej Route 66. Gra kompetencyjna on-line, zgrywalizowana platforma, kontent edukacyjny – e-booki, testy, filmy, quizy, dedykowane ścieżki rozwoju, zapisy na szkolenia on-line oraz szkolenia zgodne ze ścieżką wynikającą z gry. Wiedza twarda, którą współtworzyliśmy z Klientem.

Jedna nagroda – Zwycięzca HR INNOVATOR 2016.

Jeden partner doradczo – szkoleniowy – Westhill Consulting.

Zgrywalizowany program talentowy

Leroy Merlin Drabina Rozwoju

15 uczestników z Leroy Merlin Polska, wybranych jako najlepsi
z najlepszych. Jeden rok na intensywny rozwój osobisty, umiejętności zarządzania ludźmi i projektami. Zgrywalizowana platforma, coachingi, diagnostyka indywidualna i zespołowa.

Jedna nagroda – Finalista HR INNOVATOR 2016.
Jeden partner doradczo – szkoleniowy – Westhill Consulting

Zgrywalizowana Akademia Manadżera

Mostostal Miasto Rozwoju

Grupa talentów – kadra rezerwowa Mostostal Warszawa. Uroczysta inauguracja. Rok działań rozwojowych: szkolenia, testy, grywalizacja on-line w fabule budowy Miasta Rozwoju. To nasz kolejny projekt dla tego Klienta – w 2014 roku zakończyliśmy Akademię Menedżera dla wszystkich kierowników tej firmy. Partner doradczo – szkoleniowy Westhill Consulting.

Program Miasto Rozwoju w Mostostal cieszył się bardzo dużą popularnością wśród pracowników, w związku z tym w 2017 roku ruszyliśmy z drugą edycją projektu.

Zgrywalizowana platforma dla sił sprzedaży

PKO Leasing Droga Rozwoju

Kompletna transformacja stylu pracy sił sprzedaży w 2 lata.

Kompleksowy projekt obejmujący diagnozę i wypracowanie Najlepszych Praktyk Sprzedaży, a następnie cykl szkoleń dla 150 doradców i menadżerów.
Jak odnaleźć drogę w tak skomplikowanym projekcie?

Wystarczy wejść na Drogę Rozwoju – zgrywalizowaną platformę, której uczestnicy podróżują pomiędzy miastami – zapisując się na coachingi, realizując zadania, odświeżając poznaną na szkoleniach wiedzę.

Zgrywalizowana platforma dotycząca zarządzania

PZU Manager 2.0

1200 managerów z PZU, uczestników programu rozwojowego Manager 2.0. i 3 lata intensywnego rozwoju. Zgrywalizowana platforma, kontent edukacyjny – e-booki, testy, filmy.

Jedna nagroda – Zwycięska HR INNOVATOR 2015.

Jeden partner doradczy – Westhill Consulting.

Zgrywalizowana platforma dotycząca zarządzania

Leroy Merlin Klub Dyrektora 2.0

Dla Leroy Merlin opracowaliśmy zupełnie nowatorską formułę stałego rozwoju – Klub Dyrektora. Kluczowe 80 osób w firmie, każda z nich odpowiedzialna za jednostkę biznesową 200-300 osób,
w których rozwój inwestowano od lat. Każda z tych osób potrzebowała podejścia dającego autonomię, dużo inspiracji
i platformy społecznościowej. Projekt kontynuujemy w kolejnej edycji – tym razem uzupełniony o elitarną grupę Klubu premium
i zgrywalizowaną platformę.

Zgrywalizowany konkurs rozwojowy

Inter Cars Master Mechanik

Finalista konkursu EB Stars w kategorii Najlepsze Działania DIGITAL. Nasz pierwszy projekt Employer Brandingowy i od razu sukces! Działania w pełni zgrywalizowane poprzez stronę www.mastermechanik.pl. Westhill partnerem koncepcji, grywalizacji i komunikacji oraz wsparcia w kontakcie z kilkuset użytkownikami tego dynamicznego, 4-miesięcznego projektu.

Program Master Mechanik w Inter Cars cieszył się bardzo dużą popularnością wśród pracowników, w związku z tym w 2017 roku ruszyliśmy z druga edycja projektu.

Inter Cars Klub Managera

200 uczestników elitarnego projektu w klimacie Route 66. Najbardziej zaawansowana platforma, jaką stworzyliśmy – wielopoziomowe zależności pomiędzy przełożonymi
a pracownikami w platformie Autostrady Rozowju były dostępne pod jednym przyciskiem. Specjalistyczne szkolenia także dla najwyższej kadry zarządzającej: Strategia, Zarządzanie zmiennym biznesem, Zarządzanie strategiczne sprzedażą. Dziesiątki szkoleń
w całej Polsce.

Jedna nagroda – Zwycięzca HR INNOVATOR 2016.

Gamifikacja, grywalizacja w firmie

W Westhill Consulting wierzymy, że wdrażanie nowych rozwiązań, zdobywanie wiedzy, doświadczeń i szkolenie umiejętności nie musi być przykrym obowiązkiem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nauka połączona z zabawą, rywalizacją i poczuciem postępu przynosi lepsze efekty, a także przyczynia się do poprawy jakości komunikacji w zespole. Właśnie dlatego dostarczamy naszym Klientom rozwiązania Grywalizacyjne – doskonały sposób na nowoczesne wsparcie szkoleń, warsztatów, on-boardingu oraz rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Westhill Consulting.

Proponujemy wprowadzenie mechanizmów z gier, które pozytywnie wpływają na wyniki końcowe szkolenia. Możliwości są bardzo szerokie: możemy zdecydować się na grywalizację opartą na fabule lub gry w pełni oparte na rywalizacji uczestników. Do wyboru mamy gry online i offline – zależnie od czasu, budżetu i sposobu pracy zespołu możemy dostosować wersję grywalizacji, która przyniesie naszej firmie największe korzyści. Możemy angażować pracowników do wypełniania zadań i odbierania nagród, które pomogą motywować ich do nauki i wspólnej gry. Sprawi to, że relacje i komunikacja w zespole polepszą się, a pracownicy zyskają nowe możliwości rozwoju i sprawdzania swoich umiejętności w praktyce.

Gry biznesowe to doskonały sposób na wprowadzenie nowego systemu zdobywania wiedzy na szkoleniach Twojego zespołu. Podczas standardowych warsztatów i szkoleń wiele treści może umknąć uczestnikom – natłok informacji nie sprzyja ich przyswajaniu. Jednak w systemie grywalizacji uczestnicy szkolenia mogą w ciekawy i efektywny sposób poznać nowe metody radzenia sobie z wyzwaniami i przetestowania ich w praktyce. Do historii grywalizacji Westhill Consulting należy na przykład zgrywalizowany projekt sprzedażowy łączący szkolenia on-line oraz off-line „Drive” dla firmy Inter Cars – projekt zdobył międzynardową nagrodę Learning Technologies Awards 2018,  zgrywalizowana platforma rozwojowa dla menadżerów „Smyk ma potencjał!” czy zgrywalizowany onboarding menadżerski „Program Compass w Saint Gobain”. Opracowaliśmy także zgrywalizowane szkolenia sprzedaży: „Grecos Adventure” czy „Tour de Lagardere”.

Skontaktuj się z Westhill Consulting – profesjonalni i doświadczeni pracownicy naszego zespołu czekają na Ciebie!

Pusta sekcja. Edytuj stronę aby dodać treść.